Tandem paragliding

Tandem lety již od 2300CZK...

Pro  všechny ty, kteří by chtěli do vzduchu bez žádných dalších starostí, chtěli by si zkusit jaké je to klouzat vzduchem, zažít ten pocit volnosti. Vše co je potřeba pro tandem paragliding potřeba zvládnout je umět se rozběhnout. O zbytek už se postará profesionální tandem pilot Jakub (více jak 250 tandem letů v roce 2023 v Rakousku). V případě zájmu o hromadné létání je možné být ve více lidech ve vzduchu spolu s dalšími přáteli piloty z teamu.

Kde?
Létám ne všech běžných terénech v ČR i v Alpách, zejména v okolí Salzburgu, závisí vždy na domluvě a na vhodném počasí. Šumava, Krušné hory, Raná, Pálava, Beskydy, Alpy, Dolomity =)

Pokud se rozmýšlíš s paraglidingem začít, tandem let je super příležitost zjistit, jestli je to sport pro tebe. A pokud už jsi sám paraglidista a chtěl by jsi ukázat někomu ze svých příbuzných, jaké to ve vzduchu je,  můžeme je vzít do vzduchu s tebou a když se podaří, potočíme spolu nějaký stoupáček =)

FAQ
Kdo může létat?
Každý od 30kg do 110kg (ojediněle se dá více i méně), kdo se umí rozběhnout - základní předpoklad.
Je to bezpečné, potřebuji nějaké pojištění?
Tandem paragliding se létá na školních křídlech s velmi zkušenými piloty, není potřeba se honit za výkonem a létá se s maximálním ohledem na bezpečnost, úrazy se stávají zřídkakdy a pro tento případ je pasažér pojištěn ze zákona na 1,5mil. eur v rámci pojištění tandem křídla.
Mám strach z výšek, je to pro mě?
Ano i ne - statická a dynamická výška je rozdílná, většina lidí co má závrať když stojí na vysokém mostě nebo skále na paraglide nemá problém, protože paraglide nestojí, ale letí a je to jiný pocit =) Musíš zkusit a zjistit.
Potřebuji nějaké školení, něco umět?
Ne, je potřeba se jen umět rozběhnout, všechny instrukce dostaneš na místě.

Ceny letů níže jsou orientační a odvíjí se především od času stráveného ve vzduchu. (vždy se snažím abyste byli spokojeni :))

Na návštěvu do oblak

Zjistíš, jaké to je potichu jako pták jen klouzat vzduchem, naprosto bez starostí, rozhlížet se po krajině a budeš mít zážitek, který většina suchozemců nikdy nezažije. Dozvíš se základy meteorologie a aerodynamiky, jak funguje vítr, jak se startuje a na jakém principu padákový kluzák letí. Během letu pak uvidíš jak se ovládá, jak se přistává a budeš se moci rozhodnout, jestli by tohle byl sport pro tebe.

Let trvá dle povětrnostních podmínek 5-20 minut a průměrná cena je 2400CZK

Paraglidistou na zkoušku

Vyrazíš s Jakubem na kopec, dozvíš se základy meteorologie a aerodynamiky, jak funguje vítr, jak se startuje a na jakém principu padákový kluzák letí. Během letu pak uvidíš jak se ovládá, jak se přistává a budeš se moci rozhodnout, jestli by tohle byl sport pro tebe. Základy paraglidové teorie

a delší let 😊
Let trvá dle povětrnostních podmínek 10-20 minut a průměrná cena je 2700 CZK


Hike & Fly Tandem

tohle je Jakubovo nejmilovanější disciplína, každý si vezmete na záda část svojí výbavy(cca 10kg), do ruky trekové hole a vydáte se pěšky do kopce, ze kterého následně poletíte. Během výšlapu se dozvíš spoustu teorie o létání, kterou si pak ověříš v praxi.

Výšlap dle kopce který zvolíme a tvé kondice trvá 20-180 minut a let trvá 5-30 minut dle výšky kopce a povětrnostních podmínek. Průměrná cena je 3800CZK

Alpské či ostrovní létání

Potkáme se na dovolené! Jakub ti dá vědět kdykoliv bude plánovat výlet (cca 10x do roka) na nějaký hezky létací ostrov, nebo pojede někam na závody v Alpách a můžeš se přidat! Nic není krásnější než létat kolem vodopádů ve Švýcarsku, Alpských šítů v Rakousku a nebo sopek na některém z Kanárských ostrovů.

Let trvá dle povětrnostních podmínek 20-60 minut a stojí průměrně 4200CZK (jízdenka na lanovku či vývoz není v ceně)

Točíme termiku

Jakub se ozve až bude dobrá předpověď na to polétat někde v termice (zachycení se ve stoupavých proudech) a vezme tě na křídle na výlet po okolí, podívat se po okolních kopcích. Pokud se nepovede, pokus zopakujeme! Teorie k létání je samozřejmostí.

Let trvá dle podmínek 30-80 minut, možná když nás to bude bavit tak i déle 😊 Průměrná cena dle délky letu 4900CZK


Dárkové poukazy

Dárkové poukazy můžete objednávat na telefonu +420 773 444 452 a nebo na emailu jakub@flysport.cz
(na výběr ze dvou designů)